• sub1
  • sub2
  • sub4
  • sub5

Zima u Lisków

Zima?
Gdzie jest zima? Czy ktoś ją widział ? Przecież już tak długo na nią czekamy!
Liski nauczyły się nawet zimowej piosenki, przebrały zająca Poziomkę w zimowe futerko i są gotowe na śniegowe szaleństwo, tymczasem... zima poważnie się spóźnia.
Na szczęście, nie zrażone tym Liski z dużą energią i ciekawością podjęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
Ten ważny temat jest dla dzieci okazją do poznania świątecznych i wigilijnych tradycji i zwyczajów
oraz włączenia się w ich przeżywanie.
Zaczęło się od imienin św. Mikołaja, który podrzucił dzieciom nocą super naklejki do kapci w szatni. Uradowane Liski podziękowały Mikołajowi rysując jego portrety zachwycające szczegółami i starannością wykonania! Kolejnym krokiem było poznanie historii Bożego Narodzenia, która była punktem wyjścia do dalszych działań około świątecznych. Liski poznały legendę o choince i samodzielnie dekorowały pachnące, świeże drzewko w sali, wykonywały ozdoby (bombki oklejane kaszą, choinki z szyszek, papierowa aniołki, łańcuchy) i przygotowały szopki z kolorowych bibułek.
Z panią Agnieszką nauczyły się śpiewać kolendę "Ding- Dong"a Pani Iza poprowadziła całą grupę wyprawą do Betlejem, odtwarzając w fabularyzowanej zabawie dramowej historię Bożego Narodzenia .
Ciekawym wydarzeniem była wizyta Pani Judyty, mamy Grety , która opowiedziała o tradycji święta Chanuki, które obchodzone jest w kulturze religii żydowskiej i które przypada w okolicy świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci poznały wybrane symbole chanukowe oraz tańce a na koniec zajęć otrzymały czekoladowe monety.
Z kolei nasza wolontariuszka Natalia przygotowała z Liskami gruziński przysmaku o nazwie "Gozinaki", którym wita się w Gruzji Nowy Rok.
Zapracowanym dzieciom wielką niespodziankę sprawił św. Mikołaj przybywając do przedszkola z workami pełnymi prezentów. Podarunkiem Lisków dla miłego gościa był profesjonalnie zagrany na bębnach utwór Skaldów " Z kopyta kulig rwie".
Grudzień był dla Lisków pracowitym czasem przygotowań do świąt
ale z pewnością dostarczył im ważnych, wspólnych doświadczeń i emocji.
A co z zimą?
Zobaczymy!
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku LISKI!!!!!

galeria zima 4-latków