• sub1
  • sub2
  • sub4
  • sub5

Jubileusz

Cannot find ogolna/piknik-c-d--czyli-mix-zdjęć-spoza-sceny folder inside /home/pi45/domains/pi45.waw.pl/public_html/images/galeria/ogolna/piknik-c-d--czyli-mix-zdjęć-spoza-sceny/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache/2
Client OS:Unknown
PHP:5.3.29
Cannot find ogolna/jubileusz przedszkola dzień 2- festyn folder inside /home/pi45/domains/pi45.waw.pl/public_html/images/galeria/ogolna/jubileusz przedszkola dzień 2- festyn/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache/2
Client OS:Unknown
PHP:5.3.29
Cannot find ogolna/jubileusz-przedszkola--dzień-1--oficjalny folder inside /home/pi45/domains/pi45.waw.pl/public_html/images/galeria/ogolna/jubileusz-przedszkola--dzień-1--oficjalny/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache/2
Client OS:Unknown
PHP:5.3.29

Jubileusz – dzień pierwszy

W tym roku 1 września minęło 70 lat istnienia przedszkola i 25 lat realizacji programu integracji. Ten  ważny moment postanowiliśmy uczcić organizując uroczystość jubileuszową. W przygotowania zaangażowała się cała społeczność przedszkola: wszyscy pracownicy, rodzice i dzieci. W piątek 25 września zawisła galeria „Na płocie”,      w której z banerów witali nadchodzących gości wychowankowie ostatnich 25 lat i aktualnie pracujący personel oraz 13 rodzin, które związały się z przedszkolem na długie lata. Na wrzosowisku, w rozstawionych namiotach, czekały specjały, własnoręcznie przygotowane przez pracowników. W sekretariacie każdy gość otrzymywał drobny podarunek – woreczek z lawendą z przedszkolnego ogródka i książeczkę z krótkim opisem historii przedszkola, ilustrowanym zdjęciami.

Po godzinie 14-ej występem najstarszych dzieci z grupy Sów rozpoczęła się część oficjalna. Były pląsy, gra na instrumentach i niespodzianka dla gości – nauka tańca na siedząco. Wszyscy z ochotą wzięli udział w tej zabawie. Pięcioletnie Sowy wspaniale poradziły sobie z tym trudnym zadaniem, a publiczność nagrodziła je gromkimi brawami.

Pani dyrektor powitała gości i przedstawiła zebranym cały zespół pracowników. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta – burmistrz Dzielnicy Mokotów, członkowie Rady Dzielnicy i Komisji Oświaty, związków zawodowych, pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania oraz Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty.  Byli goście z współpracujących z nami stowarzyszeń, fundacji i różnych placówek. KLANZY, Hipoterapii, WCIES-u, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i zaprzyjaźnionego przedszkola.

Nie zabrakło nauczycielki, z czasów, kiedy przedszkole nie prowadziło programu integracji, ani  naszych koleżanek sprzed lat, dopisali rodzice absolwentów i aktualnych wychowanków. Przybyły też  trzy, być może przyszłe, kandydatki do przedszkola, które urodziły się kilka miesięcy temu.

Goście zabrali głos, wyrazili słowa uznania dla pracowników przedszkola i przekazali na ręce pani dyrektor okolicznościowe upominki. Pan burmistrz odczytał list gratulacyjny dla całego zespołu od i przekazał informację o dotacji na zabawki  od Pani Prezydent m. st. Warszawy oraz wręczył nagrodę i okolicznościowe podziękowania pracownikom przedszkola.  Współautorka projektu integracyjnego i wieloletnia dyrektorka przypomniała początki prowadzenia tego programu, a mama wychowanków podzieliła się refleksjami własnymi i innych rodziców, dlaczego wybierają to przedszkole dla swoich dzieci. Na koniec zostały odczytane wspomnienia absolwentów, którzy teraz studiują, uczą się w liceum, gimnazjum lub podstawówce. Wszyscy pamiętają z tego okresu dobrą zabawę, ciekawe inspirujące zajęcia, panie i kolegów oraz pyszne kluski z truskawkami.

Na koniec pani dyrektor podsumowała spotkanie i zaprosiła do oglądania wystawy, na poczęstunek i mniej formalne rozmowy. Było dużo oglądania, gadania, śmiechu i jedzenia. W kronice przedszkolnej pozostały wzruszające, pamiątkowe wpisy.

Festyn jubileuszowy

W sobotę 26 września nastał czas zabawy i rozmaitych atrakcji. Ogród przedszkolny zamienił się w czarodziejskie miejsce, w którym każdy gość mógł znaleźć coś miłego dla siebie. Na scenie królowali na zmianę - aktorzy Teatru Małego z Głogowej, w którym grali też nasi absolwenci, tancerze z zespołu przy Pałacu Młodzieży i cyrkowcy. Tam też spotkali się wszyscy uczestnicy projektu Duża Rodzina  - ta wielka grupa dorosłych, młodzieży i dzieciaków wypełniła prawie całą scenę. W przerwach, do wspólnych pląsów, zapraszała pani Ania, jak zawsze niezawodna w roli wodzireja.

Za górką dwa konie z Hipoterapii zapraszały na przejażdżkę. Rozmaite atrakcje KLANZY cieszyły się wielkim zainteresowaniem. A poza tym można było zmienić sobie twarz według wybranego wzoru, namalować coś na folii, wciągnąć wiadro piachu na nowym placu zabaw. Pod daszkiem kusiły smakołyki oraz kawa i herbata, a obok można było nabyć książkę z przepisami pysznych przedszkolnych dań.

Goście nie zawiedli. Mimo raczej deszczowej pogody, co widać po parasolach, przybyli tłumnie i krążyli po ogrodzie bawiąc się i rozmawiając. Nie zabrakło starszych absolwentów, dzisiaj już młodzieży, którzy spotykali się w swoich dawnych grupach, przypominali sobie przedszkole i sprawdzali czy dawne panie potrafią ich rozpoznać.   

Nasza uroczystość nie mogłaby się udać bez wsparcia wolontariuszy, którzy znajdowali się wszędzie tam, gdzie byli najbardziej potrzebni.

Wszystkim dziękujemy za dobre spotkanie, wspólnie spędzony czas, serdeczną atmosferę. Na pamiątkę zostało całe mnóstwo wspomnień, wrażeń i zdjęć. Do zobaczenia za następne 10 lat.

 


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.