• sub1
  • sub2
  • sub4
  • sub5

Koty w Przedszkolu

Koty to niezwykła grupa, jedyna taka w naszym Przedszkolu , w której razem bawią się i uczą dzieci 3-letnie i 6-letnie. Powoli uczymy się wspólnego życia, takiego trochę jak młodsze i starsze rodzeństwo. Duże Koty (6 latki)  i Małe Kotki  (3 latki)  mają wiele swoich własnych spraw, siłą rzeczy uczą się trochę na innych poziomach i nie zawsze mogą to robić razem, także ze względu na możliwość skupienia się na danym temacie. Zwykle  wspólnie zaczynamy dzień powitaniem w kółku, wspólną zabawą czy śpiewaniem. Wspólnie bawimy się przy muzyce a w piątki gimnastykujemy, a wtedy stałym elementem są zabawy oparte o Ruch Rozwijający W.Sherborne , kiedy Duży ćwiczy z Małym w parze. Duże Koty są opiekuńcze i często pomagają Małym Kotom, ale mają też swoje zabawy i sprawy. Namiętnie grają w różne gry, rysują ,budują fajne budowle z klocków, które budzą duże zainteresowanie u Małych. Duzi uczą się gry na instrumentach a Małe Kotki uwielbiają ciastolinę i piasek, odkryły w przedszkolu nożyczki i możliwości z nimi związane. Wszyscy lubią rysować i malować farbami. Ogródek lubią wszyscy, ale nie wszyscy to samo. Jest silna grupa graczy w piłkę nożną, zbieraczy kasztanów i liści, wielbicieli łopatek i kopania w piaskownicy, kierowców pojazdów.

Odbyliśmy swoje pierwsze wycieczki. Starszaki szukały jesieni w Parku Arkadia koło Królikarni a wszyscy uczyli się bezpiecznie przechodzić przez ulicę i już dwa razy byliśmy na koncertach. W każdy czwartek odwiedza nas Tata Mani i wspólnie muzykujemy przy akompaniamencie akordeonu. Łapiemy deszcz w piosenki  (żeby nie padało i można było iść do ogrodu) i świetnie się razem bawimy.

W przedszkolu już dwa razy był teatrzyk  i Koty z wielkim zainteresowaniem go oglądały. W czasie przedstawienia o Ruchu ulicznym mogły sobie utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i chętnie pomagały bohaterom w rozwiązywaniu problemów.

Za nami już oficjalne otwarcie naszej grupy- Pasowanie na Kota. Na spotkaniu z rodzicami wspólnie się bawiliśmy i troszkę pokazywaliśmy co robimy w przedszkolu. Były i tańce i piosenki i wspólna gimnastyka i granie na instrumentach. Jednym słowem świetna zabawa.

galeria jesień 3 i 6-latków