• sub1
  • sub2
  • sub4
  • sub5

Pam-pam -pam - rytmy znam

Duże Koty z Panią Wiesią systematycznie przygotowują się do szkoły, a małe uczą się tego wszystkiego co mały Kotek wiedzieć powinien. Na przykład jak układać rytmy,  jakie są kolory, ile tego wszystkiego jest... A to wszystko podczas zajęć z obszaru edukacji matematycznej i podczas zabaw przy różnych okazjach. Do tego od czasu do czasu gramy na instrumentach i tańczymy, aktywnie słuchając muzyki i spiewając piosenki.

Wiosna, wiosna ... ach to Ty

Po Wielkanocy wiosna przyszła już do nas zdecydowanie i wspaniale. Wszystko dokoła rozkwitło i zapachniało. Drzewa się zazieleniły a kwiaty zabarwiły świat. Nareszcie można było spędzać dużo czasu w przedszkolnym ogrodzie i w piaskownicy! Obserwowaliśmy pilnie przyrodę wokół nas i swoje obserwacje przenosiliśmy na papier. Powstały piękne wioenne, kwitnące drzewa i kwiaty. Obserwowaliśmy również bociany na stronie https://klekusiowo.pl/ , gdzie są kamery on-line. Widzielismy jak bociany poprawiają gniazdo, klekotały radośnie do nas a teraz siedzą i pewnie wysiadują jajka. Nie udało się nam podejrzeć, ile ich jest, ale systematycznie je odwiedzamy. 

Koty i Sztuka

Czekając na wiosnę postanowiliśmy zająć się Sztuką. Nie ma to jak coś zmalować, ulepić czy narysować w deszczowy dzień albo długi jeszcze zimowy wieczór ;). Koty dużo rozmawiały o sztuce co to w ogóle takiego jest? Kto to jest malarz? Oglądały obrazy różnych artystów, dowiedziały się,że tak naprawdę można namalować wszystko, tylko że to się później nazywa portret albo krajobraz albo martwa natura. Trochę było przy tym zabawy i śmiechu.  W czasie zajęć malowaliśmy portrety jak Pablo Picasso, pejzaże pełne słońca jak Claude Monet, dziwne obrazy jak Joan Miró, robiliśmy collage i malowaliśmy tuszem dmuchając na kleksy. Zainspirowani tąncem i baletem jak Edgar Degas rysowaliśmy tańczące baletnice. Z warzyw i owoców tworzyliśmy obrazy a sztukę ludową reprezentowały wycinanki. Wielką inspiracją była dla nas sztuka współczesna kiedy to powstał obraz-gra a o kolorze decydował rzut kostką. Tyle tego się nazbierało,że postanowiliśmy zrobić wystawę naszej sztuki. Odniosła ona ogromny sukces, oglądały ją inne dzieci, my z rodzicami i oczywiście Pani Dyrektor, której wystawę opowiedziały Duże Koty. Na koniec Duże koty były na wycieczce a Galerii Sztuki Zachęta.

Kolejne Święta

Rytm przedszkola to rytm kalendarza i tego co ze sobą niesie. Wypatrując wiosny czekaliśmy na kolejne święta. Wielkanocne tradycje sprzyjały różnym aktywnościom. Koty przygotoawały z Paniami koszyczki ,które systematycznie zapełniały. Poznawaliśmy tradycję ozdabiania jajek i sami wykonaliśmy kolorowe pisanki, kurczaki, życzenia świąteczne były i palmy i wyhodowaliśmy własne kury, którymi można było się bawić. Szukalismy w sali ukrytych pisanek i to była wspaniała zabawa dla dużych i małych detektywów. Dużo radości było przy pieczeniu babeczek do koszyczka. Każdy chętny mógł zamieszać i dosypać wg przepisu.

galeria wiosna 3 i 6-latków