Zamknij
  • sub1
  • sub2
  • sub4
  • sub5

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu jest wspaniałe święto i okazja by uczcić Babcie i Dziadków. Koty przygotowywały dla nich prezenty w postaci portretów, uczyły się piosenki o specjalnie dla Nich przygotowanym balu, który w naszym przedszkolu odbędzie się naprawdę, już 10 lutego! To święto było dobra okazją by poznać się lepiej, dowiedzieć się czegoś o naszych rodzinach i przedstawić te najważniejsze dla dzieci osoby. Zrobiliśmy plakat ze zdjęciami Babć i Dziadków, który był bez przerwy oglądany i opowiadany przez dzieci.

Idą święta...

Grudniowe dni upłynęły Kotom Dużym i Małym na przygotowaniach do Świąt i spotkania z Mikołajem. To miły czas pachnący choinką  i piernikami,dlatego chcąć podtrzymać tradycję własnoręcznie ubieraliśmy drzewko, robiliśmy łańcuchy z kolorowych papierów i bardzo chętnie odpoczywaliśmy w blasku jej światełek. Koty nauczyły się piosenki o Mikołaju i z werwą śpiewały "Pada śnieg", żeby oczekiwany gość miał jak do nas dojechać swoimi saniami. Upiekliśmy dla niego , no i trochę dla siebie , pierniczki i hucznie obchodziliśmy jego imieniny tańcząć i robiąc portrety Mikołaja. Nastał czas śpiewania kolęd, które tak wszyscy lubią. Była to świetna okazja by zagrać na instrumentach i pośpiewać wspólnie z Mrówkami. Ozdabialiśmy też naszą salę robiąc wspólnie choinki i malując własnoręcznie bombki, bogato obsypując je brokatem, który zachwycił nie tylko małe Koty. Odwiedził nas teatrzyk i oglądaliśmy "Opowieść wigilijną".    Mieliśmy też okazję poznać inne tradycje świąteczne bo była u nas mama Emmy i opowiedziała nam o  święcie Chanuka. 

 

Coraz lepiej nam idzie nauka języka angielskiego, poznajemy różne nowe słówka i piosenki i świetnie się przy tym bawimy.

 

galeria zima 3 i 6-latków