zmień kontrast

4 i 3-latki „Koty” jesień

Jesteśmy Polakami –  świętujemy 100 lat Niepodległej Polski

Małe Koty , jak cała reszta naszego Przedszkola brała udział w obchodach tej wspaniałej rocznicy. Co prawda, jak ma się trzy lata, to trudno zrozumieć czym się różni Warszawa od Polski  i dlaczego mówimy o sobie, że jesteśmy Polakami.

Kotki dowiedziały się jak wyglądają nasze symbole narodowe, każdy zrobił sobie własną flagę, śpiewaliśmy hymn sami i z całym przedszkolem. A w ramach świętowania poszliśmy na wycieczkę do miejsca Pamięci Narodowej i tam zapaliliśmy znicze i ozdobiliśmy naszymi flagami pamiątkową tablicę.

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu czyli święto nas wszystkich 


Tak widzą nas małe Koty. Za portrety i ciepłe słowa serdecznie dziękujemy  🙂

Koty, czyli nowe początki…

             Grupa Kotów, chociaż w przedszkolu funkcjonuje już drugi rok, można powiedzieć zaczyna od nowa. Doszły małe Kocięta a wszyscy musieli odnaleźć się w nowej sali. To nie było wcale łatwe, zarówno rozstania z rodzicami jak i poznanie nowych kolegów i w sumie ten proces nadal trwa. Codzienne zabawy podczas których poznajemy imiona kolegów, wspólne tańce, pląsy i dużo czasu na zabawę zabawkami sprzyjają poznaniu i nawiązaniu przyjaźni. Rano układamy plan dnia z panią, dzięki czemu Kotki wiedzą co się kolejno wydarzy i kiedy w końcu przyjdą rodzice.  Poznajemy różne zabawy paluszkowe, piosenkę o Kotku Puszku śpiewamy i gramy na instrumentach, braliśmy udział w zajęciach muzycznych z Tatą Mani i w gimnastyce z panią Asią.

W czwartek 27 września było pasowanie na Kotka i spotkanie dla rodziców i dzieci. Wszystko wspaniale się udało, zaśpiewaliśmy, zatańczyliśmy i każdy obecny dostał Koci  Medal.