zmień kontrast

4 i 3-latki „Koty” zima

Jasełka, które się nie odbyły….

Kotki w pełnej gotowości szykowały przedstawienie dla Babć i Dziadków. Śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, uczyły się ruchu scenicznego i miały nawet próbę przed prawdziwą publicznością czyli wolontariuszami, którzy odwiedzili nasze przedszkole. To nie wszystko, dużo rozmawialiśmy o Babciach i Dziadkach, oglądaliśmy ich fotografie, rysowaliśmy ich portrety i …..  Niestety jakiś okropny wirus zaraził wszystkich aktorów. Było coraz bliżej do przedstawienia, odmierzaliśmy czas kalendarzem i….. musieliśmy odwołać nasze spotkanie

W tym roku Babcie i Dziadkowie dostaną swoje portrety a my mamy gotowe przedstawienie na przyszły sezon… 🙁

Jasełka i Kolędnicy

Koty mają pełne ręce roboty… Po świętach rozśpiewane z kolędą na ustach odwiedziły wszystkie grupy jako Kolędnicy. Radośnie odśpiewały Gore Gwiazda, kręcąc  gwiazdą złotą na patyku i dzwoniąc dzwonkami.  A że to było zaraz po święcie Trzech Króli,  nie mogło zabraknąć kolędy Skrzypi wóz. Była to okazja, by się przebrać za Królów, Pastuszków, Anioły i Owieczki. Zostaliśmy przez wszystkich docenieni oklaskami i zachęceni tym sukcesem postanowiliśmy  wystawić Jasełka dla Babć i Dziadków. Na razie poznaliśmy historię, co się wydarzyło Pewnej Gwieździstej Nocy i zostały rozdane role …. c.d.n.

Zima za oknem a tymczasem…

Koty po świętach bardzo chętnie wróciły do przedszkola i aktywnie  spędzają czas na zajęciach gimnastyki z panią Asią, uczą się wykonywać różne ćwiczenia, wzmacniają swoje mięśnie, wspólnie poznają różne zabawy. Ruch to to, co koty lubią najbardziej. Inną okazją do ćwiczeń są spotkania z wolontariuszami z gimnazjum, którzy przychodzą do nas na zajęcia  Ruchu Rozwijającego W. Sherborne i ćwiczą z chętnymi dziećmi w czwartkowe popołudnia.

Równie ważny jest relaks i wypoczynek. Codziennie wypoczywamy po obiedzie słuchając czytanych książek, słuchowisk i bajek. Ostatnio wyjątkowo popularny jest „Dziadek do orzechów”. W poniedziałki mamy super  dzień- wtedy przychodzą do nas dzieci z grupy Mrówek i masują kocie plecy w ramach masażu  CMC Evy Scherer. Zajęcia te  lubiane przez wszystkich, są okazją dla starszaków by zrobić coś na rzecz młodszych kolegów a do tego pozwalają lepiej się poznać. Może wkrótce Koty też pomasują kolegów, by się odwdzięczyć za te miłe chwile.

Idą Święta….

Jesień już powoli odchodzi w zapomnienie, Koty wyskakane jak małe wiewiórki, przygotowane do zimy, na szczęście nie zapadły w sen zimowy jak niektóre niedźwiedzie. Czujemy już magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Wielkim przeżyciem było wspólne ubieranie choinki. Dzieci dotykały, oglądały  i same decydowały, gdzie i co powiesić. Nie szkodzi, że na jednej gałązce wiszą trzy bombki, najważniejsze, że Mikołaj wspiął się na sam szczyt choinki i zaraz dosięgnie gwiazdki…  W świąteczny nastrój wprowadzają nas kolędy, które śpiewamy z entuzjazmem i piosenka dla Świętego Mikołaja 

Żeby czas oczekiwania tak okropnie się nie dłużył, ozdabiamy naszą salę. Powstały liczne portrety Mikołaja, choinki i różne ozdoby do ich przystrojenia. A do tego był u nas Teatr Eden i przedstawił Prawdziwą historię Św. Mikołaja. Podczas tych wszystkich przygotowań niespodziewanie otrzymaliśmy list, w którym Mikołaj zapowiedział swoją wizytę. Przyjedzie do nas 20 grudnia. Koty nie mogą się już doczekać ;).