zmień kontrast

5-latki zima

Pełna nowości jesień jest już za nami. Choć nic za oknem na to nie wskazuje przywitała nas zima 😊

Liski od początku grudnia dzielnie przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Zaczęło się od zawieszenia na jednej ze ścian kalendarza adwentowego, gdzie codziennie Święty Mikołaj zostawiał dla nas zadania. Wśród nich znalazło się np. ozdobienie grupowej choinki, nauka piosenki o Mikołaju czy wykonanie własnej bombki. Ważnym dniem dla naszej grupy były imieniny św. Mikołaja, który podrzucił dzieciom nocą brokatowe kleje oraz pieczątki do kapci w szatni. Uradowane Liski podziękowały Mikołajowi rysując jego portrety zachwycające szczegółami i starannością wykonania!

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to także okazja do podzielenia się tradycjami i zwyczajami wigilijnymi jakie każdy Lisek podtrzymuje wraz z rodziną w domu. Podczas przygotowań nie zabrakło pisania listu do św. Mikołaja, robienia rozmaitych rodzajów bombek, aniołków, choinek, szopek oraz kartek świątecznych, które później zostały wysłane do naszych bliskich.

Zapracowanym dzieciom wielką niespodziankę sprawił św. Mikołaj przybywając do przedszkola z workami pełnymi prezentów. Podarunkiem Lisków dla miłego gościa był wykonany przez nich lampion.

Grudzień był dla nas pracowitym czasem przygotowań do świąt ale z pewnością dostarczył nam ważnych, wspólnych doświadczeń i emocji.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku LISKI!!!!!