zmień kontrast

3 i 4 latki „Wiewiórki” – jesień

Wiewiórki przeżywają swoją pierwszą jesień w przedszkolu. Biegają po ogrodzie i jak na Wiewiórki przystało gromadzą. Kasztany, żołędzie, orzechy i liście wypełniają im wszystkie kieszenie.

Zanim przyszła zimniejsza pogoda dzieci bawiły się w ogrodowych szałasach, turlały z górki, poznawały ogrodowe sprzęty, biegały boso w piaskownicy. Teraz w kurtkach i kaloszach szukają kałuż, podziwiają kolory liści, wymyślają wspólne zabawy.

Czasem bawią się razem z dziećmi ze starszych grup.

A kiedy pogoda jest gorsza Wiewiórki gospodarzą w swojej sali. Wykonują swoje pierwsze prace plastyczne.

Przygotowują śliwkowe powidła na zimę.

Wiewiórki miewają też gości. Przychodzi Pani Marta z Muzeum Kopernika i zabiera dzieci do krainy doświadczeń i wiedzy.

Pani Ania zaprosiła do Wiewiórek swoje pieski, Flautę i Blankę, które pokazywały dzieciom sztuczki. A dzieci dziękowały im pysznymi smaczkami.

Raz w miesiącu w przedszkolu odbywają się zajęcia z sensoplastyki. Dzieci bawią się makaronem ( suchym lub gotowanym!), ryżem, papierem, mąką, wodą. Mogą taplać się rękami i nogami, tworzyć mikstury.

Ale przede wszystkim Wiewiórki poznają siebie nawzajem i przedszkole. Uczą się zasad, które obowiązują w przedszkolu, zasad bezpiecznej zabawy. Jeszcze czasami płaczą i tęsknią za Rodzicami, ale z każdym dniem uczą się też ufać nowym opiekunom.

Skip to content