zmień kontrast

Archiwum 3 i 6 latki „Koty”

JESIEŃ

ZIMA

Na Balu Karnawałowym stroje Kotów zaskakiwały i wzbudzały zachwyt. Zabawy przeplatały się z kolejnymi tańcami. Na końcu szukaliśmy tajemnego karnawałowego skarbu, a wszystko zwieńczyły wystrzały kolorowego konfetti! To się nazywa Bal przez wielkie B :)

Przed nami czas karnawałowych tańców i przebieranek, a potem wielki Bal! Tak oto Koty przygotowywały się do jego nadejścia. Zanim zdecydowali, w jakich strojach ostatecznie pojawią się na Wielkim Balu, przymierzyli kilka przedszkolnych propozycji :) Ozdobili też salę własnoręcznymi karnawałowymi maskami!

Zima to najbardziej oczekiwana przez dzieci pora roku. Nareszcie spadł śnieg!
Korzystając z pięknego, białego puchu wybraliśmy się do naszego ogrodu, zabawa była świetna!

Grudzień to również okres przedświąteczny, pieczenie pierników, prace plastyczne itp.  Jest to miesiąc bardzo radosny, pełen przygotowań i magii. W przedszkolu panowała wspaniała atmosfera, dzięki której poczuliśmy nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, a wizyta Świętego Mikołaja była zwieńczeniem naszych przygotowań.

Wreszcie nadszedł dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem!!! Emocji było mnóstwo.

WIOSNA

Nadeszła w końcu ta pora radosna, zawitała do Nas Wiosna!

Nagle zazieleniła się trawa, zakwitły kolorowe kwiaty, a z dalekich krain przyleciały ptaki… Najwięcej radości sprawiło nam poszukiwanie wiosny w plenerze, obserwacja otaczającej nas przyrody, szukanie pierwszych oznak wiosny.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach tematycznych, sadziły pomidorki oraz tworzyły wiosenne prace plastyczne.

Nasze przedszkole nigdy nie zapomina o ekologii, budowanie proekologicznych postaw jest dla nas bardzo ważne!

Całą grupą Kotów wybraliśmy się na sprzątanie świata, przypomnieliśmy sobie również o zasadach segregacji śmieci i o możliwości ponownego ich wykorzystania.

LATO

Nadeszło lato!

Koty mają za sobą szereg wycieczek, odwiedziliśmy bibliotekę, remizę strażacką oraz braliśmy udział w cyklu koncertów filharmonicznych.

Lato to również czas, w którym możemy cieszyć się pogodą sprzyjającą wszelkim aktywnościom na zewnątrz, stąd nie tylko zabawa, ale również zajęcia w przedszkolnym ogrodzie.

Skip to content