zmień kontrast

3 i 4-latki jesień

Witajcie po wakacjach!

Cześć Przedszkolaki! Witajcie Rodzice!

Ulubione przez wszystkich wakacje się już skończyły i trzeba wrócić do przedszkolnej, szkolnej i zarobkowej rutyny. Ale, my się nie martwimy bo w przedszkolu jest fajnie! Na początek każdy opowiedział gdzie był i co robił na wakacjach, a ze wspaniałych opowieści powstał plakat pamiątkowy o wakacyjnych przygodach Wróbelków.

Potem musieliśmy przypomnieć sobie co robimy w przedszkolu, jakie mamy zasady i jak wygląda symbol naszej grupy, a dodatkowo przywitaliśmy dwoje nowych dzieci. Przedszkolaki stworzyły więc całą gromadkę wróbelków, a żeby było ptaszkom wesoło to powstały także huśtawki chybotki.

Po zabawie była chwila na naukę. Omówiliśmy dokładnie schemat ciała człowieka, wielozmysłowo poznaliśmy gruszki oraz mogliśmy podziwiać astry zerwane z naszego ogrodu. Przy omawianiu tych wszystkich tematów powstały pięknie prace plastyczne. Dodatkowo upiekliśmy ciasto z gruszkami! Było słodziutkie i chrupiące – mniam.

15 września świętowaliśmy dość nietypowy dzień – Dzień Kropki. Całe przedszkole było w kropki – małe i duże. A my zrobiliśmy jeszcze prace z kropkami. To była zabawa!

Na zajęciach dodatkowych literacko-plastycznych, które prowadzi Pani Beatka, powstały nadzwyczajne prace: kreślenia kół z których później można było coś wymyślić oraz misie, na podstawie książki „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej.

A do tego wszystkiego była jeszcze gimnastyka, którą później dzieci nazwały super zadaniem-zabawą. Angielski z Panią Anulą, który jest wyczekiwany. Zajęcia słuchowe z Panią Asią, które czarują wszystkich i rytmika, gdzie Pani Kasia uczy grać na bębnach djembe.

Duuuuużo się dzieje, ale zawsze jest czas na wspaniałą zabawę z rówieśnikami.

Jesień cz. 2

Druga część jesieni zapowiadała się bardzo intensywnie, no i tak było. W październiku zajęliśmy się tematem ekologii, czyli dbania o nasze środowisko. Dowiedzieliśmy się, że nawet przedszkolaki mogą w tym temacie nauczyć czegoś dorosłych. Pewnego dnia wybraliśmy się na spacer dookoła przedszkola posprzątać śmieci leżące na trawnikach, a potem je posortowaliśmy do odpowiednich pojemników. W sali bawiliśmy się też w rybaków, ale nie łowiliśmy ryb, a śmieci, które pływały w wodzie.

Jesień jest obfita w swoich darach. Dzięki temu wielozmysłowo obejrzeliśmy papryki, dynię oraz orzechy. Było przy tym dużo dotykania, zgadywania, wąchania i smakowania, a przede wszystkim ciekawości i radości.

Pod koniec października mogliśmy w końcu wybrać się na spacer po przedszkolu. Żeby się nie zgubić narysowaliśmy sobie wielką mapę, dzięki której zwiedziliśmy każdy możliwy kątek budynku. Poznaliśmy nowe sale i pomieszczenia przedszkola oraz osoby, które w nich pracują. To była bardzo ciekawa przygoda.

Potem dowiedzieliśmy się, że każdy Wróbelek oprócz bycia przedszkolakiem jest też członkiem swojej rodziny. Każdy miał możliwość przedstawienia wszystkich domowników. Wspaniale było poznać Was wszystkich (choć niektórych tylko ze zdjęć)!

Co wtorek nasza grupa dzieli się na pół. Jedna część schodzi do cichej sali, aby poznawać i bawić się pomocami montessoriańskimi. Druga grupa ćwiczy wtedy umiejętności matematyczne. Co czwartek ćwiczymy nasze języki i słuch na zajęciach z Panią Asią.

Po zajęciach zawsze przychodzi czas na odpoczynek. Zanim się położymy na materacykach w naszej sali otwiera się „Wróbelkowa czytelnia”. Każdy z nas może wybrać sobie dowolną książkę, a potem oglądać, czytać czy opowiadać innym. Jednak to nie koniec przyjemności! Od początku listopada przychodzi czas na ….. MASAŻ! Tak, dzieci masują dzieci po plecach. Jest to bardzo miłe i relaksujące.

Wspólnie świętowaliśmy też Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Oglądaliśmy flagę i godło Polski, trochę poznaliśmy postać Józefa Piłsudskiego oraz uroczyście zaśpiewaliśmy hymn. A potem poszliśmy na spacer do parku Dreszera, gdzie przy pomniku Powstańców Mokotowskich odbyliśmy krótką wartę honorową.

Poza zajęciami i obowiązkami zawsze się znajdzie czas na to, co dzieci lubią najbardziej – ZABAWĘ! No i czasem jeszcze prace plastyczne ;) Pozdrawiamy wszystkich!