zmień kontrast

3-latki jesień

Dzień dobry!

Nazywamy się „Wróbelki” i od niedawna chodzimy do przedszkola.

Codziennie rano rozstajemy się z naszymi Rodzicami i chociaż czasem lecą nam jeszcze łezki odważnie wchodzimy do naszej sali.

Dopiero poznajemy przedszkole, ale bardzo dużo już potrafimy!

Na przykład zrobić wspólne koło! A to wielka sztuka! Panie pokazują nam jak się bawić. Uczymy się robić wspaniałe budowle, bawić się autkami, gotować pyszny obiad dla innych na naszej kuchence. Fajnie jest robić coś razem.

Ale to nie wszystko! Razem też śpiewamy, tańczymy, poznajemy ciekawe bajeczki, gimnastykujemy się, biegamy w ogrodzie, kleimy, malujemy farbami, stemplujemy. Ostatnio posadziliśmy nawet drzewo.

Pewnego dnia w naszej sali było trochę zamieszania, sporo mąki i ciasta i wszędzie biało. Zabawa na 102! Wszystkim bardzo podobało się takie gniecenie i rysowanie palcami.

Niedawno przyszła do nas nowa pora roku, jesień, a z nią trochę zmieniło się na świecie. Obserwujemy to w ogrodzie i zbieramy kasztany, żołędzie i kolorowe liście.

Jesień przyniosła nam pyszne owoce, które poznajemy, smakujemy i potrafimy już je namalować. Udało nam się też upiec jabłka, które zjedliśmy z ochotą na podwieczorek.  Nie straszna nam deszczowa pogoda, bo od czego jest parasol! Niektórzy próbują nawet z parasolem w ręku jeździć rowerem.

Ostatnio, w naszej grupie była uroczystość, pasowanie na Przedszkolaka. Teraz już wszyscy wiedzą, że nazywamy się Wróbelki. Każdy z nas został bardzo ważnym i wyjątkowym przedszkolakiem. Mamy też w sali wróbelkową listę z naszymi zdjęciami. Gdy wchodzimy do sali zaznaczamy, że jesteśmy. To ważne, że jesteśmy!

Cieszymy się, że przyszliśmy do przedszkola.