zmień kontrast

3 i 4-latki jesień

Witajcie po wakacjach!

Cześć Przedszkolaki! Witajcie Rodzice!

Ulubione przez wszystkich wakacje się już skończyły i trzeba wrócić do przedszkolnej, szkolnej i zarobkowej rutyny. Ale, my się nie martwimy bo w przedszkolu jest fajnie! Na początek każdy opowiedział gdzie był i co robił na wakacjach, a ze wspaniałych opowieści powstał plakat pamiątkowy o wakacyjnych przygodach Wróbelków.

Potem musieliśmy przypomnieć sobie co robimy w przedszkolu, jakie mamy zasady i jak wygląda symbol naszej grupy, a dodatkowo przywitaliśmy dwoje nowych dzieci. Przedszkolaki stworzyły więc całą gromadkę wróbelków, a żeby było ptaszkom wesoło to powstały także huśtawki chybotki.

Po zabawie była chwila na naukę. Omówiliśmy dokładnie schemat ciała człowieka, wielozmysłowo poznaliśmy gruszki oraz mogliśmy podziwiać astry zerwane z naszego ogrodu. Przy omawianiu tych wszystkich tematów powstały pięknie prace plastyczne. Dodatkowo upiekliśmy ciasto z gruszkami! Było słodziutkie i chrupiące – mniam.

15 września świętowaliśmy dość nietypowy dzień – Dzień Kropki. Całe przedszkole było w kropki – małe i duże. A my zrobiliśmy jeszcze prace z kropkami. To była zabawa!

Na zajęciach dodatkowych literacko-plastycznych, które prowadzi Pani Beatka, powstały nadzwyczajne prace: kreślenia kół z których później można było coś wymyślić oraz misie, na podstawie książki “Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej.

A do tego wszystkiego była jeszcze gimnastyka, którą później dzieci nazwały super zadaniem-zabawą. Angielski z Panią Anulą, który jest wyczekiwany. Zajęcia słuchowe z Panią Asią, które czarują wszystkich i rytmika, gdzie Pani Kasia uczy grać na bębnach djembe.

Duuuuużo się dzieje, ale zawsze jest czas na wspaniałą zabawę z rówieśnikami.