zmień kontrast

3-latki jesień

JESIENNE NOWOŚCI

Właśnie minęła pierwsza połowa jesieni, czas sprawdzić ponownie co słychać u Wróbelków: 

Dzieci bardzo dobrze czują się w grupie rówieśniczej, powstają pierwsze ważniejsze znajomości, które z pewnością zamienią się w przyjaźnie. Wróbelki są bardzo radosną i energiczną grupą, która poznaje świat i otoczenie z wielkim zaciekawieniem. 

Podczas coraz częściej szarych i chłodnych dni zabawa w sali dominuje nad zabawami w ogrodzie. Kiedy spędzamy czas razem powstają niesamowite budowle z drewnianych kloców, lego Duplo czy pustych, ogromych kartonów (ostatni hit sezonu :) ), przepyszne restauracje oraz można ćwiczyć przesypywanie piasku, fasolek czy kasztanów. 

Żadna pogoda też nie jest nam straszna, żeby w ogrodzie bawić się na całego. Ale! nie myślcie, że tylko się bawimy. Poza przyjemnościami mamy także obowiązki – uczymy się wspaniałych rzeczy! Wiemy już jak trzymać nożyczki i ciąć papier, poznajemy zwierzęta (wiewiórka, jeż), smakujemy na nowo np. śliwki, ćwiczymy języki i buzie na zajęciach z Panią Asią oraz gimnastykujemy nasze ciała. Podczas pobytu w przedszkolu powstaje również wiele ciekawych prac plastycznych, które później wieszamy we “Wróbelkowej galerii” czyli naszej sali. 

Uf, trochę tego dużo, ale zawsze mamy czas na odpoczynek. Podczas niego można posłuchać ciekawych książek, bajek czy wierszy albo zrelaksować się przy muzyce kołysanek. 

Teraz przygotowaliśmy się do zimy oraz nauczyliśmy się, jak do tej pory roku przygotowują się różnie zwierzęta. 

Do zobaczenia zimą!

Dzień dobry!

Nazywamy się „Wróbelki” i od niedawna chodzimy do przedszkola.

Codziennie rano rozstajemy się z naszymi Rodzicami i chociaż czasem lecą nam jeszcze łezki odważnie wchodzimy do naszej sali.

Dopiero poznajemy przedszkole, ale bardzo dużo już potrafimy!

Na przykład zrobić wspólne koło! A to wielka sztuka! Panie pokazują nam jak się bawić. Uczymy się robić wspaniałe budowle, bawić się autkami, gotować pyszny obiad dla innych na naszej kuchence. Fajnie jest robić coś razem.

Ale to nie wszystko! Razem też śpiewamy, tańczymy, poznajemy ciekawe bajeczki, gimnastykujemy się, biegamy w ogrodzie, kleimy, malujemy farbami, stemplujemy. Ostatnio posadziliśmy nawet drzewo.

Pewnego dnia w naszej sali było trochę zamieszania, sporo mąki i ciasta i wszędzie biało. Zabawa na 102! Wszystkim bardzo podobało się takie gniecenie i rysowanie palcami.

Niedawno przyszła do nas nowa pora roku, jesień, a z nią trochę zmieniło się na świecie. Obserwujemy to w ogrodzie i zbieramy kasztany, żołędzie i kolorowe liście.

Jesień przyniosła nam pyszne owoce, które poznajemy, smakujemy i potrafimy już je namalować. Udało nam się też upiec jabłka, które zjedliśmy z ochotą na podwieczorek.  Nie straszna nam deszczowa pogoda, bo od czego jest parasol! Niektórzy próbują nawet z parasolem w ręku jeździć rowerem.

Ostatnio, w naszej grupie była uroczystość, pasowanie na Przedszkolaka. Teraz już wszyscy wiedzą, że nazywamy się Wróbelki. Każdy z nas został bardzo ważnym i wyjątkowym przedszkolakiem. Mamy też w sali wróbelkową listę z naszymi zdjęciami. Gdy wchodzimy do sali zaznaczamy, że jesteśmy. To ważne, że jesteśmy!

Cieszymy się, że przyszliśmy do przedszkola.