zmień kontrast

3 i 4-latki wiosna

Wiosna w tym roku przywitała nas słonecznie, jednak później zgodnie z przysłowiami w marcu było jak w garncu, a kwiecień przeplatał trochę zimy trochę lata. Mimo wszystko przyroda budzi się do życia. W naszym ogrodzie można świetnie obserwować zachodzące zmiany – przebiśniegi, krokusy, hiacynty, żonkile, tulipany czy pojawiające się na drzewach pączki liści. Chcąc się upewnić, że wiosna na pewno przyszła, wybraliśmy się na spacer dookoła przedszkola, a potem odwiedził nas gość!

W międzyczasie nauczyliśmy się samodzielnie kroić nożem kotlety, pulpety czy naleśniki które dostajemy na obiad. Bawimy się z rówieśnikami czy ćwiczymy na gimnastyce.

Wraz z początkiem kwietnia obchodziliśmy międzynarodowy dzień książki dla dzieci. Każdy mógł przynieś i zaprezentować swoją ulubioną książkę.

Kwiecień to także czas Świąt Wielkanocnych. Wszystkie przedszkolaki przygotowały swój koszyczek, pisanki, zajączka, kurczaczka. Wspólnie upiekliśmy też babeczki. Powstało także wiele innych ozdób związanych z tematyką świąteczno-wiosenną.

W tym miesiącu obchodziliśmy również Dzień Ziemi – dużo rozmawialiśmy o pięknie naszego świata i jak o niego dbać. Wróbelki postanowiły posadzić w naszym ogrodzie dalie a w sali powstała hodowla fasoli, którą później przeniesiemy do naszego przedszkolnego warzywnego ogródka.