zmień kontrast

3-latki wiosna

Wiosna u Wróbelków zbliżała się dużymi krokami . Codziennie obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie w naszym przedszkolnym ogródku, obserwowaliśmy jak wszystko wokół się zieleniło.

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dowiedzieliśmy się dlaczego ten dzień jest taki ważny i jak dbać o naszą planetę.  Z tej okazji wybraliśmy się na spacer wokół przedszkola, żeby posprzątać okolicę.

Każdy dzień spędzony w naszej grupie daje nam wiele radości. Możemy dalej poznawać się, bawić ze sobą, rysować i grać w różne gry. Codziennie uczymy się czegoś nowego. W ogrodzie spędzamy czas wesoło, biegamy, jeździmy na rowerach, patrzymy na piękną przyrodę i sprawdzamy jakie kwiaty zakwitły na naszych rabatkach. Razem z Panią Marysią posialiśmy pomidory i cukinie.

W maju świętowaliśmy Dzień Książki. Tego dnia Pani zabrała nas do naszej przedszkolnej biblioteki na piętrze. Mogliśmy zobaczyć mnóstwo książek dla młodszych i starszych dzieci. Z okazji tego dnia każdy Wróbelek mógł wypożyczyć sobie  wybraną książkę do domu. Na zajęciach oglądaliśmy bardzo różne i bardzo ciekawe książki.

Maj jest pięknym wiosennym  miesiącem. Za oknem jest już zielono. Na łące i w ogrodzie  możemy zobaczyć różne owady i  kwiaty. Wróbelki dowiedziały się o nich na naszych codziennym zajęciach. Mogły też zrobić je z papieru lub plasteliny.

Pod koniec maja w naszej grupie odbyła się ważna uroczystość. Był to Dzień Mamy. Wcześniej przygotowaliśmy dla naszych kochanych Mam różne piosenki, wierszyki i tańce oraz upominki. Ćwiczyliśmy wiele razy by wypaść jak najlepiej. Tego dnia zaprosiliśmy nasze Mamy do ogrodu i tam wystąpiliśmy. Uroczystość była bardzo udana!