zmień kontrast

3-latki jesień

Jesień Zajączków

  We wrześniu do przedszkola przyszły Zajączki. I okazało się, że nasze Zajączki są  odważnymi stworzeniami! Już pierwszego dnia rozbiegły się po przedszkolnym ogrodzie i poznawały sprzęty, pojazdy, Lisy i Koty.

  Czasami zdarzają się Zajączkom smutniejsze, pełne tęsknoty za domem chwile. Ale potem zaczynają się bawić, ganiać po podwórku, grać w gry, układać puzzle lub budować z klocków i czas płynie im szybko. Można też przytulić się albo porozmawiać z którąś z pań, to może pomóc na smutki i tęsknoty.

   Na  uroczystym pasowaniu  ”na zajączka”, dzieci pokazały rodzicom pierwsze tańce i piosenki, których nauczyły się w przedszkolu. Potem zatańczyły  z rodzicami, a na zakończenie wspólnie „pobrykały”. Od  października ruszyły też środowe Brykanki, na których można pobawić i poprzytulać się z rodzicami.

   Raz w miesiącu  wychodzimy do sąsiedniego przedszkola na koncert. Taki spacer, to nie lada wyzwanie dla naszych maluchów! Do przedszkola przyjeżdżają też teatrzyki z przedstawieniami, ostatnio była to  bajka „Pinokio”.

   Dzieci lubią uczyć się nowych tańców i zabaw, angielskiego, matematyki oraz gimnastykują się na dużej sali. W ogrodzie obserwują jesienne przemiany. Potem tworzą jesienne kompozycje i obrazy. Zajączki słuchały wierszy i opowiadań o warzywach i owocach, a potem próbowały ich smaków. O dziwo, wielkim powodzeniem cieszył się gotowany bób, bardzo im smakował. Kiedy dzieci same się najadły, postanowiły z prawdziwych warzyw ugotować zupę dla lalek. Taka zabawa sprawiła im dużą radość.

   Czasami któreś z dzieci obchodzi urodziny w przedszkolu. Wszyscy składają mu wówczas życzenia i śpiewają „Sto lat”, a potem siadają do wspólnego poczęstunku. Dla jubilatów to ważne wydarzenie!