zmień kontrast

4-latki jesień

Zajączki wróciły we wrześniu do przedszkola stęsknione za wspólną zabawą z kolegami i koleżankami. Lubią się razem bawić w sali przedszkolnej i ogrodzie, rozmawiać i smiać sie podczas posiłków, wspólnie tańczyć, grać na instrumentach, uczyć sę nowych zabaw podwórkowych. W grupie jest głośno i dynamicznie, wesoło!

Aby było bezpiecznie Zajączki poznają program “Nasza Drużyna”. Uczą się zasad i sposobów, które pomogą im rozwiązywać konflikty, bawić się bezpiecznie, słuchać się nawzajem, uczą się prosić o pomoc i przepraszać. Pomagają im w tym filmy i książeczki o Franklinie, malym żółwiu, który uczy się, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach w grupie. Przy okazji dzieci rozpoznają i nazywają swoje emocje, uczą się empatii w relacjach z kolegami.

Zajączki z zapałem uczą się angielskiego, poznają nowe zwroty, piosenki i zabawy.

Dzieci schodzą też do “cichej sali”, gdzie bawiąc się pomocami montessoriańskimi poznają matematykę. Taka nauka jest bardzo przyjemna i Zajączki nie mogą się doczekać odwiedzin “cichej sali”.

Jesień to czas zbiorów. W przedszkolnym ogrodzie szukamy orzechów, kasztanów i żołędzi, tworzymy bukiety z kolorowych liści. Dzieci sprawdzają czy coś rośnie na przedszkolnych grządkach. Jeszcze do niedawna można tam było znaleźć ogórka lub poziomkę. Teraz dzieci skubią miętę i szałwię.

Dużo się dzieje na przedszkolnych zajęciach kulinarnych. Zajączki piekły jabłka z cynamonem, gruszki z czekoladą, ciasto ze śliwkami. Przy okazji uczyły się kroić i próbowały smaki surowych i pieczonych owoców. Przed nami zajęcia z jesiennymi warzywami. Sprawdzimy, które warzywa można jeść na surowo, które lepiej smakują gotowane.

Jesień to piękna pora roku i Zajączki starają się ją zatrzymać na swoich pięknych pracach plastycznych. Malują, rysują, wyklejają i lepią. A przy okazji ćwiczą swoje dłonie i palce, uczą się dostrzegać szczegóły i różnice, rozpoznają kolory, liczą elementy.