zmień kontrast

Beata Świderek

Pedagog przedszkolny, nauczyciel dyplomowany

Pedagog przedszkolny, absolwentka IPSiR UW i Podyplomowego Studium Edukacji Początkowej i Reedukacji UW. Należy i jest współzałożycielką sekcji „Książka, terapia, zabawa” PSPiA Klanza, promującej czytanie dzieciom wartościowych tekstów literackich. Przez 10 lat koordynowała współpracę z kawiarnią „Lokalna” na Mokotowie, która stała się salonem wystawienniczym prac naszych wychowanków, rodziców i nauczycieli.

Pracę w Przedszkolu Integracyjnym nr 45 podjęła w 1998 r. Uważa, że dla rozwoju dzieci ważne jest, by od najmłodszych lat miały swobodę w samodzielnym poznawaniu różnych zjawisk ze swojego otoczenia. Tak organizuje dzieciom zajęcia rozwijające ich ciekawość badawczą, by podczas doświadczeń wielozmysłowych i eksperymentów same mogły dokonywać ważnych odkryć. Zabawy te cieszą się dużym zainteresowaniem.

W aktywności plastycznej zachęca dzieci do poznawania i działania rozmaitymi technikami i materiałami, dzięki czemu powstają oryginalne dzieła małych artystów. Stworzyła program „Zaczarowany strych”, w którym starsze dzieci (5-latki) poznają uroki obcowania z książką, jej bohaterami i same mogą kreować różne sytuacje inspirowane poznanymi tekstami literackimi.

Współtworzy cykliczne wystawy prac plastycznych w zaprzyjaźnionej kawiarni Lokalna oraz współprowadzi spotkania dla rodziców BAR, prezentujące ciekawe działania twórcze.

Ukończyła kursy: ruchu rozwijającego W. Sherborne i pracy metodą Montessori. Elementy tych programów realizuje w pracy z dziećmi.

Lubi jazdę na rowerze i kawę.

Skip to content