zmień kontrast

5 i 6-latki „Koty” wiosna

PRZEDSZKOLE ON-LINE

UWAGA! Ważna informacja!

Ze względu na zawieszenie zajęć bezpośrednich dla dzieci działania edukacyjne przedszkola realizowane są przez internet. Wszelkie publikowane materiały: zdjęcia, teksty, ilustracje, piosenki, audiobooki, karty pracy zamieszczane przez nas służą wyłącznie celom edukacyjnym. Prosimy by ich nie kopiować oraz nie rozpowszechniać. Dziękujemy!

16.04.2021 piątek

Dzień dobry drogie Koty! Porozmawiajmy chwilkę o dniach tygodnia. Znacie je już doskonale w języku polskim. Wiecie, że po sobie następują kolejno: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA i, że jest ich wszystkich razem siedem. Pomyślałam, że to najlepszy moment, żeby poznać dni tygodnia w języku angielskim. Mam nadzieję, że wpadną Wam w ucho. A, żeby tak się stało, posłuchajcie proszę piosenki „Days of the week” (Dni tygodnia). Spróbujcie też powtórzyć gesty, które pojawiają się w piosence. Zaplanowałam dla Was też jeszcze jedną powtórkę z Mamą Kurką: najpierw cichutko, potem głośno, a na końcu bardzo szybko. Dobrej zabawy i wesołego weekendu! Ściskam Was! Pani Anula

15.04.2021 czwartek

Drogie Koty, czy pamiętacie książeczkę „From head to toe”, w której zwierzęta potrafiły zrobić rozmaite sztuczki: skakały, machały, wyginały się i tupały, a my z nimi. Chciałabym Wam je wszystkie przypomnieć. Posłuchajcie piosenki, sprawdźcie, czy potraficie rozbić to, co zwierzątka, ale najbardziej przysłuchujcie się ich nazwom. Ułatwi to Wam rozwiązanie rysunkowej zagadki, którą znajdziecie tutaj.  

14.04.2021 środa

Kochane Kotki,

dzisiaj słaba pogoda za oknem, pada co chwila śnieg albo deszcz, kwiecień plecie różne pory roku. Może jesteście senne? Zapraszamy na kolejny dzień podniebnych podróży. Posłuchajcie bajki Joanny Papuzińskiej O Mamie, która uratowała księżyc.

Wysłuchane? To teraz zadanie dla Kotów, by opowiedzieć innym tę bajkę, może mamie albo młodszemu rodzeństwu. Pomogą Wam ilustracje z Trampoliny.

Opowiedzcie jak mamie udało się naprawić księżyc.

Historyjka obrazkowa

13.04.2021 wtorek

Miłe Koty,

dzisiaj dalszy ciąg kosmicznego tygodnia ;). Może komuś z Was zamarzyła się podróż w kosmos ? Zapraszamy do zbudowania sobie rakiety. Może z kartonów, a może z poduszek ?

A może będzie to rakieta z rolki po papierze?

Jeżeli macie ochotę zrobić sobie małą rakietę, zobaczcie jak można to zrobić. Poproście Rodziców o pomoc i materiały: przydadzą się kartki , rolki po papierze toaletowym albo ręczniku, klej , flamastry i nożyczki. Może być przydatny kawałek plasteliny

A takie rakiety powstały z rolek po ręcznikach i poleciały na Planetę Podwieczorkową , na której kosmonauci zjedli pyszne jabłka

Rakiety lecą na Planetę Podwieczorkową

A kiedy będziecie już gotowi ruszajcie na wyprawę pełną przygód tak jak bohater tego filmu- piesek Skipper. Razem z nim możecie poznać nazwy planet i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kosmosie.

Wiemy jak bardzo lubicie śpiewać, więc mam nadzieję, że spodoba się Wam piosenka o planetach w naszym Układzie Słonecznym

Dobrego dnia Kotki

12.04.2021 poniedziałek

Drogie Koty!

Zaczynamy kosmiczny tydzień, a jak wiadomo kosmos najbardziej kojarzy się z nocą i nocnym niebem. Zapraszamy do obejrzenia filmiku , w którym Paxi wyjaśnia co powoduje, że jest dzień i noc i pory roku:

A co Wy robicie nocą?

Pewnie smacznie śpicie, ale nie wszyscy tak mogą. Popatrzcie na obrazek z Waszej Trampoliny- przyjrzyjcie się i opowiedzcie:

Zabawcie się w Detektywów. Dobrej zabawy!

Ilustracja z książki Trampolina pięciolatka i sześciolatka: Kto pracuje w nocy?

9.04.2021 piątek

Drogie Koty! Kiedy wiosna przyszła do nas, roześmiana i zielona. Razem z wiosną…. wróciło kilka wiosennych angielskich słówek! Mam nadzieję, że pamiętacie je doskonale, ale poniżej mała przypominajka. Poproście kogoś, by przeczytał dla Was podpisy nad obrazkami.

A ten kto czuje, że żadne wiosenne słówko już go nie zaskoczy, niech zajrzy śmiało do krótkiego WIOSENNEGO QUIZU. I tu przyda się pomoc w przeczytaniu możliwych odpowiedzi. Dobrej zabawy!

8.04.2021 czwartek

Dzisiaj zapraszamy na rytmikę. Można zatańczyć z chusteczkami :)

Wiosenny taniec kwietniowy – łapcie za chusteczki i ruszajcie do tańca

A kto się rozbawił i lubi muzykę to zapraszamy do Trisch Trasch Polki

A to znany wam utwór “Pizzicato”, który znamy jako taniec duszków kwiatowych teraz w wersji marsza mrówek. Można pożyczyć od mamy drewniane łyżki z kuchni i grać na nich jak na klawesach.

A na koniec by się troszkę wyciszyć, miła i spokojna melodia

Dobrej zabawy Koty!

7.04.2021 -środa

Wiosna już w pełni, zachęcamy was, pomimo pogody , do spacerów i obserwacji przyrody. Poszukajcie jakie wiosenne kwiaty zakwitły w Waszej okolicy. Może to któreś z tych pokazanych na obrazkach poniżej. Czy znacie ich nazwy?

hiacynty

narcyzy
tulipany
bratki
przylaszczki

Możecie narysować takie wiosenne kwiaty na swój własny sposób albo spróbujcie narysować takie jak na filmie – proste tęczowe kwiatki. Wiem jak lubicie rysować tęczę, powinny się Wam spodobać.

Dobrej zabawy Kotki !

1.04.2021 – czwartek

Kochane Koty! Dziś zapraszam Was do zabaw z angielskim, których bohaterami będą owieczki (sheeps) i pewien bardzo żarłoczny wilk (woolf). Dokładniej zapraszam Was do gry, którą możecie stworzyć sami. Będą potrzebne obrazki z owieczkami. Musi być ich 10 oraz 2 obrazki z wilkiem, a także zielony szal lub obrus, który będzie łąką dla pasących się owiec oraz nieprześwitujący woreczek / torebka.

Wszystkie karty możecie narysować sami albo wydrukować stąd: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B02XbDg_ElTHdElJdFRLWTY5TTg

Jak grać? Zielony szal / obrus / chustkę połóżcie na stoliku. Wszystkie karty umieśćcie w woreczku. Jedna osoba losuje jedną kartę i jeśli to owieczka mówi „sheep” i kładzie ją na zielonym pastwisku, kolejne postępują podobnie. Jednak kiedy wylosują wilka, krzyczą „oh no, it’s a woolf” i zabierają wszystkie owieczki z łąki. Gra kończy się wtedy, kiedy uda się zamieścić wszystkie 10 owieczek na łące. Dobrej zabawy! A gdybyście chcieli wiedzieć coś więcej, jak to było z tym wilkiem i owieczkami, zapraszam do oglądania:

31.03.2021 – środa

Drogie Koty! Przygotujcie sobie kilka białych kartek, dwie kredki w różnych kolorach, dwie zakrętki od butelek i taśmę klejącą. Następnie połóżcie na stole kartki przed sobą tak, by krótszy bok był na dole i na górze. Przyklejcie kawałkiem taśmy kartkę do stolika tak, by się nie przesuwała. Teraz narysujcie sobie linię z góry kartki w dół dzieląc kartkę na dwie równe części.

W każdej ręce jedna kredka i na słowo START! zaczynamy kreślić od góry w dół kartki linie, zygzaki, fale, spirale, co tylko chcecie, ważne, by obie ręce kreśliły na raz. Potem dwie nakrętki stawiamy na górze naszych linii i jedziemy nimi w dół po śladzie.

Narysujcie 4 lub 5 takich tras i bawcie się! :)


30.03.2021 – wtorek

Przygotuj kredki w trzech kolorach: żółtym, czarnym i błękitnym.
Można wydrukować kartę pracy lub ją przerysować. Jest to dość trudne zadanie. Możesz poprosić o pomoc starsze Rodzeństwo lub Rodzica. Można wykorzystać kartkę w kratkę!

Wypełnij kolorami odpowiednie okienka według instrukcji z dołu karty pracy i zobaczysz, co powstanie.

Powodzenia! Udanej zabawy!


29.03.2021 – poniedziałek

Dzień dobry Koty! Zapraszamy Was dzisiaj do zabawy dla spostrzegawczych. Trzeba będzie nieco wytężyć wzrok i skupić myśli, ale z pewnością sobie poradzicie :) Dobrej zabawy!

Zadanie 1.

Przyjrzyj się uważne obrazkom, przedstawiającym dziewczynkę, która robi zakupy w sklepie.

Na pierwszym obrazku jest sprzedawczyni oraz dziewczynka, która zamierza zrobić zakupy.
Na drugim obrazku dziewczynka już wychodzi ze sklepu.
W sklepie brakuje kilku towarów. Powiedz, co kupiła dziewczynka?

Zadanie 2.

POKÓJ ANI

Popatrz na obrazek i znajdź na obrazku przedstawiającym pokój Ani, jak najwięcej rzeczy w których nazwie słychać głoskę „a” na początku,
w środku lub na końcu.

Pomysły na zadania oraz obrazki zaczerpnięte są z pozycji „Terapia pedagogiczna. Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć” pod redakcją Ewy Małgorzaty Skorek, wyd. Impuls