zmień kontrast

4 i 5-latki „Koty” zima

Kocia zima 2020

Trwała kilka godzin, ale udało się Kotkom wyskoczyć na szybki spacer do ogrodu, ulepić kilka kul i bałwanków, zmoczyć doszczętnie ubrania i suszyć się do wyjścia z przedszkola. Ale śnieg widzieliśmy, dotykaliśmy i cieszyliśmy się jak szaleni, że w końcu jest.

Bal u Pani Zimy

 

 

To był bal na sto par 😉 .  Wszystkie Kotki wspaniale się przebrały, Byli Superbohaterowie, Wróżki, Księżniczki, Stwory z Kosmosu i nie tylko, Strażacy, Kowboje, Zwierzaki różnej maści. Nawet Panie się przebrały. Zdjęcia są w Galerii  tutaj

 

Jasełka dla Babć i Dziadków

Pomimo sezonu na chorowanie Koci Teatr przedstawił Jasełka pt. “Pewnej gwieździstej nocy”.

 Dziadkowie i Babcie otrzymali zaproszenia i chętnie przybyli na to spotkanie. Udało się doprawdy wspaniale. Kocięta wystąpiły, odśpiewały co trzeba  z entuzjazmem i lekką tremą. Wędrowały Owieczki z Pastuszkami, Aniołki budziły, Królowie wozami przywieźli prezenty, wszystkie dzieci grały na instrumentach. Słowem wszystko było jak trzeba. A na koniec odśpiewaliśmy Babciom i Dziadkom walczyka do tańca i wyściskaliśmy ich z całych sił.

Idą kolejne święta

Zima nie chce do nas zawitać chociaż w kalendarzu już zagościła. Mimo to Koty przygotowują się do świąt wyczarowując magiczną atmosferę. Ubierały choinkę, rysowały portrety Mikołaja, piekły dla niego pierniczki i ozdabiały pięknie salę. 

Wyprawa po choinkę

Tuż przed świętami odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia otwarte dla nauczycieli. Koty były głównymi bohaterami tego wydarzenia. Pokazywały jak rysują i kreślą przy muzyce, tną rytmicznie i w ogóle wspaniale współpracują i dobrze się przy tym bawią. To były zajęcia prowadzone przez panią Anię Michalską w oparciu o metodę Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej. Jak zwykle podczas tego typu zajęć towarzyszyła nam muzyka, rytm i opowieść – Wyprawa po choinkę. Na początku szliśmy do lasu w poszukiwaniu choinki, potem dzieci kreśliły rytmicznie pełną wiązkę z punktu a następnie wycinały koło i dzieliły je na części, by skonstruować choinkę na plakacie.  Gotowe choinki ubrały w gwiazdki ze swoimi imionami i odśpiewały piosenkę. Obserwatorzy tego wydarzenia byli pod wrażeniem naszych działań a zwłaszcza współpracy i efektów końcowych.

 

Po zajęciach , w wolnej chwili Koty “popiękniły” jeszcze bardziej swoje drzewka, które teraz są kolorową ozdobą szatni.