zmień kontrast

6-latki jesień

 

Zaczął się wrzesień, a z nim nieubłaganie nastał czas intensywnej pracy i przygotowywań do szkoły. Już w pierwszy dzień Liski przygotowały bananowe ciasto powitalne! Rozmowom i radości nie było końca :)

Następnie każdy Lisek miał okację opowiedzieć o swoich wakacyjnych przygodach i pochwalić się zdjęciami oraz przywiezionymi z różnych stron świata pamiątkami. 

W końcu też Lisy poznały swoje długo wyczekiwane książki! Ceremonia przejścia ze średniaka na starszaka zaczęła się od zatańczenia i zaśpiewania piosenki. W drugiej kolejności każdy wskakiwał na trampolinę, a znajdując się po drugiej stronie zaczynał się nowy rozdział – praca z książką. Od tej chwili wszystkie Liski wiedzą, że czeka je dużo nauki pełnej przygód i niespodzianek :) 

Choć jesień to czas kiedy już wszystkie zwierzęta spowalniają swój tryb życia, przygotowują się do zimy zbierając zapasy i szukając ciepłych norek na dłuuugie spanie, tak Lisia gromada nie przestaje być aktywna! 

Z wielką chęcią, pełne energii poznają otaczający je świat. Z racji, że jesteśmy już starszakami coraz więcej będziemy chodzić na wycieczki. Aby wiedzieć jak bezpiecznie poruszać się na ulicach mista dzieci zagłębiły się w zasady bezpieczeństwa na drodze. 

W tym miesiącu Liski także dokładnie przybliżyły historię Warszawy. Wysłuchały wielu legend związanych z miastem, poznały jego położenie na mapie Polski oraz dokładnie obejrzały mapę całej stolicy. Wielką atrakcją i zwieńczeniem nauki była wycieczka na Stare Miasto. 

“Już lato odeszło i kwaty przekwiły, a jeszcze coś w słońcu się mieni…” A co w tym słońcu się mieni? Odpowiedzi na to pytanie Lisia grupa poszukiwała dość długo. Najpierw szukaliśmy tropu wśród kolorowych liści dębu, kasztanowca i orzechowca. W Światowy Dzień Drzewa dwiedziliśmy Ogród Botaniczny, gdzie Pani Marta (ciocia Adasia) odkryła przed nami wiele sekretów bardzo ciekawych roślin i drzew. Naszym drugim tropem były owoce drzew  – kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębina i dary lasu – grzyby oraz szyszki. 

Cały czas również przygotowujemy się do czytania i pisania. Poznajemy litery oraz ćwiczymy ręce na kartach grafomotorycznych. Ale! Nie bójcie się wcale :) W tym wszystkim mamy czas na wspaniałą, długą zabawę w ukochanym ogrodzie!