zmień kontrast

6-latki zima

Witamy wszystkich w Nowym Roku!

Trochę nas tu nie było, ale już staramy się to nadrobić :) 

Gdy tylko Liski wróciły w Nowym Roku zabrały się pilnie do dalszej nauki czytania. Pani Monika znalazła wspaniałe historie obrazkowe i dzieci bardzo lubią je układać oraz czytać dopasowane do nich zdania lub słowa. 

20. stycznia odbyła się niezwykła uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Wszyskie Liski narysowały portrety dla Dziadków, uzupełniły drzewa genealogiczne oraz przygotowały słodkie przekąski. A do tego wszystkiego wystawiły (razem z Dziadkami!) tearzyk “Czerwony Kapturek”. Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego przedstawienia :) 

 

Następnie przeczytaliśmy książkę “Orka w wannie”, która u dzieci wywołała burzliwe rozmowy. Dzięki temu powstały niesamowite orki i wieloryby, na szczęście w oceanach. Tym akcentem wkroczyliśmy w temat ostatnio bardzo popularny i bardzo ważny, a mianowicie EKOLOGIA. Liski zauważyły, że z naszą pogodą jest coś nie tak, nowe pojemniki na śmieci przed przedszkolem oraz to, że panie ostatnio dużo mówią o dbaniu o przyrodę. 

Cały czas również odbywają się zajęcia z Metody Dobrego Startu, które są przez dzieci wyczekiwane :) Zobaczcie co tam robimy: 

 

Ostatnio poznaliśmy również super zabawę z woreczkami. Na prośbę dzieci wstawiam, żeby mogły się pochwalić jak wspaniale sobie radzą :) 

Nadeszła pora na kolejne krótkie (a może nie takie krótkie :) ) Lisie sprawozdanie. 

Choć pogoda przypomina jesień to Liski czują już zimowe szaleństwa. Z wielką nadzieją Wszyscy czekamy na mróz i śnieg! Podczas długiego czekania wcale się nie nudzimy. 

Pod koniec listopada Lisy poznały Magiczny świat teatru. Podczas tygodnia zabaw zagłębiły się w tajemnice różnych teatrów: taki, gdzie sami byli aktorami, teatr cieni, teatr światła, teatr kamishibai (papierowy teatr) oraz teatrzyk kukiełkowy. Ten magiczny tydzień zakończył się przedstawieniem teatru cieni pt. “Spotkanie z nurkiem” dla pozostałych grup przedszkolnych Kotów i Zajączków. Było dużo emocji i wspaniałej zabawy. Takie wrażenia zostaną długo w naszej pamięci. 

Ciekawym i niezwykłym przeżyciem w naszej gupie było także poznawanie ciemności. Liski nauczyły się nowego słowa: ZMIERZCH oraz mogły go doświadczyć. Razem z Panią Moniką, wyposażone w latarki, obserowowały kończący się dzień z naszego ogrodu, który w ciemnościach wygląda zupełnie inaczej. Okazało się, że jest pełen atrakcyjnych zakamarków i skrywa wiele tajemnic. 

Listopad zakończyły Lisie Andrzejki, podczas których dowiedzieliśmy się jakie zawody będziemy wykonywać (zjadacz radosnych myśli, łapacz promieni czy treser biedronek) oraz do kogo pierwszego przyjdzie Święty Mikołaj. 

 A jak o Świętym Mikołaju mowa, to trzeba powiedzieć, że zaczął się nowy miesiąc – grudzień oraz rozpoczął się adwent, czyli długi okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W Lisiej sali zawisł kalendarz adwentowy, kolorowe lampki, ozdoby świąteczne a ostatnio stanęła nawet choinka, którą razem wszyscy ubraliśmy. Kiedy wszystko było już gotowe wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o naszym drzewku i zrobiło się nam trochę smutno, bo uświadomiliśmy sobie, że to ostatnie Lisie święta w przedszkolu. Jednak za chwilę wszyscy wstali i pobiegli do radosnej, wspólnej zabawy, czyli to co Liski lubią najbardziej!

Pozdrawiamy Was serdeczenie i do szybkiego usłyszenia!