zmień kontrast

Monika Mokrzyszczak

Oligofrenopedagog, nauczyciel dyplomowany

Pedagog specjalny, trener pedagogiki zabawy, instruktor jazdy konnej. Absolwentka WSPS w Warszawie.

Pracuje od 1987 roku. Początkowo jako nauczyciel akademicki w uczelni kształcącej przyszłych pedagogów. W 1991 r. dołączyła do zespołu Przedszkola Integracyjnego nr 45 w Warszawie. Z dużym zaangażowaniem opiekuje się dziećmi i poszukuje nowych form pracy z grupą, której wychowankowie mają bardzo zróżnicowane potrzeby. Szczególnie oddana jest dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie.

Ukończyła kurs ruchu rozwijającego W. Sherborne i prowadzi zajęcia tą metodą, przeznaczone dla dzieci i rodziców. Od kilku lat współpracuje z Gimnazjum nr 5, którego wolontariusze przez cały rok biorą udział w zabawach ruchowych z czterolatkami.
Zajmuje się masażem dziecięcym CMC, prowadzi warsztaty na ten temat dla osób pracujących w placówkach oświatowych. Propaguje program przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.

Połączyła swoje dwie pasje – dzieci i konie – i założyła, wspólnie z innymi osobami, Fundację Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Hipoterapia”, w której aktywnie działa. Stale rozwija swoje umiejętności jako animator aktywnych metod pracy z grupą, współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów „Klanza”.

Chodzi po górach, jeździ na nartach. Maluje na jedwabiu.

Skip to content