zmień kontrast

5-6latki „Wróble” – jesień

Witamy!

Za nami pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego. Wróbelki są teraz starszakami! Do grupy dołączyło dwoje dzieci – Tymon i Dominika, którzy już nawiązali nowe znajomości i coraz lepiej adaptują się do wymagań.
Wróbelki z łatwością odnalazły się w nowej sali a właściwie dwóch salach – do zajęć i zabawy oraz działania przy stolikach.
Dzieci znakomicie zapamiętały przedszkolne zasady, które regulują życie grupy oraz ramowy plan dnia, który organizuje i porządkuje wspólnie spędzany czas.
Wróbelki chętnie podjęły na nowo dyżury ucząc się odpowiedzialności za wykonanie zadania na rzecz całej grupy.
Po wspomnieniach z wakacji i przygotowaniu pięknej, mozaikowej mapy Polski Wróbelki poznały nazwy krain geograficznych i ich cech charakterystycznych.
W ramach zajęć o Warszawie – stolicy kraju dzieci wybrały się na spacer po Starym Mieście szlakiem legend o Warsie i Sawie, Syrence oraz Bazyliszku. Były  bardzo zainteresowane historią powstania naszego miasta
i legendarnymi bohaterami (z ożywionymi emocjami rozgrywały drużynowo planszówkę z wiedzy o legendach!)

Bardzo ważne było dla Wróbelków otrzymanie pierwszych własnych podręczników z zadaniami do kreślenia, liczenia, klasyfikacji i działania na materiale literowym.

Wrzesień podarował nam wiele bardzo ciepłych i słonecznych dni więc dużo czasu spędzaliśmy w ogrodzie ciesząc się swobodą w bliskości natury. Tak ogród to jest to, co Wróbelki bardzo, bardzo lubią!

Wraz z pierwszymi oznakami jesieni dzieci pogłębiały wiedzę o drzewach porządkowały wiadomości o owocach, warzywach i darach lasu.
W planie wycieczka do lasu Kabackiego i spotkanie z leśniczym.

Wróbelki odbyły lekcję biblioteczną w zaprzyjaźnionej Bibliotece Multimedialnej na Tynieckiej, obejrzały przedstawienie o koziołku Matołku
w teatrze Guliwer, brały udział w spotkaniu z policjantem na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

Raz w miesiącu dzieci uczestniczą w filharmonicznych koncertach muzyki poważnej oraz ciekawych spotkaniach z ekspertem nauki.  Systematycznie rozwijają umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz migowym, mają dodatkowe zajęcia plastyczne, raz w miesiącu podejmują zadania kulinarne i zabawy sensoplastyczne.

W grupie odbywają się zajęcia matematyczne, przyrodnicze, muzyczno-ruchowe, gimnastyczne, słuchowe, rozwijające mowę i myślenie, globalnego czytania, zabawy na bazie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz masaż dziecięcy CMC w parach.
Oczywiście podstawową aktywnością naszych drogich Wróbelków jest ZABAWA  i przy jej okazji rozwijanie kompetencji społecznych!

To tyle na razie! Pozdrawiamy i zapraszamy do naszej galerii.

Przykłady prac plastycznych

Skip to content